Přeskočit navigaci.
Homepage

Bezpečnostní situace

Írán je v současné době pro turistu naprosto bezpečnou zemí. Díky přísnému režimu a neméně přísným trestům je zde téměř nulová kriminalita. Násilné trestné činy jsou naprosto výjímečné a rovněž drobná kriminalita není běžným jevem. Snad jen ve velkých městech, jako je Teherán či Esfahán je třeba věnovat zvýšenou pozornost svým osobním dokladům a cenným předmětům a nenechávat tyto věci bez dozoru.

Snad jediným příkladem kriminality jsou podvodníci vydávající se za policisty. Nikomu na ulici nedávejte ani neukazujte svůj pas.

Některé oblasti v Íránu jsou dodnes pro turistiku uzavřené. Jedná se ale především o příhraniční oblasti z hlediska turistiky nepříliš významné.

Východní oblast Íránu při hranici s Afgánistánem je místem, kudy proudí do Evropy největší část afgánského opia. Proto je třeba cestovat zde se zvýšenou opatrností a nezdržovat se v této oblasti více než nezbytně nutnou dobu.

Před cestou do Íránu se doporučuje pořídit si fotokopie všech důležitých dokladů a držet je stranou od originálů.

O Íránu

Rady a tipy na cestu

Exotická dovolená

Exotická dovolená letecky z Prahy. Maledivy, Srí Lanka, Seychely atd.

www.rajbas.eu, www.novy-zeland.i-pruvodce.eu, www.indie.i-pruvodce.eu, www.iran.i-pruvodce.eu, www.kavkaz.i-pruvodce.eu, Info Mapa stránek